Tak samo jak schody drewniane lakierowane. Dla większego bezpieczeństwa można zastosować preparat antypoślizgowy lub wtopić specjalne paski antypoślizgowe (gumowe) ew. istnieje możliwość wyfrezowania pasów antypoślizgowych w materiale.
Tak, jak najbardziej - jest to chyba najtrwalszy materiał znajdujący się na rynku, lecz musi on spełniać odpowiednie warunki. Przede wszystkim musi to być granit. Najwłaściwszy byłby piaskowany, płomieniowany lub groszkowany. Jeżeli jednak klient życzy sobie polerowany proponujemy wypłomieniowanie lub wyfrezowanie pasków antypoślizgowych co będzie gwarancją większego bezpieczeństwa w przypadku deszczu lub śniegu.
To zależy, ale jeżeli z trzech stron jest podparty o ścianę to raczej nie stosuje się tego typu zabezpieczeń.
Na co dzień proponujemy do czyszczenia wodę z delikatnymi płynami. Raz na jakiś czas należy jednak użyć specjalnych preparatów do czyszczenia w celu "odświeżenia" barwy, poleru itp.
W naszej firmie proponujemy klientom grubość 3cm. Szczególnie przy długich parapetach grubość ta wygląda korzystniej. A dodatkowo parapet jest bardziej wytrzymały. Ewentualnie przy krótkich parapetach można zastosować grubość 2 cm dla uzyskania efektu "lekkości".
Można powiedzieć, że jest to najlepsze rozwiązanie. Kamień bowiem doskonale się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Należy jednak pamiętać, aby podłogę taką układać na specjalny klej do podgrzewanych podłóg.
Nie jest to materiał ulegający bardzo łatwo zarysowaniom, niemniej jednak może się to zdarzyć.
Tak, potrzebne są wtedy płytki - bez fazy. Liczyć się jednak trzeba z tym, że łączenie zawsze będzie widoczne (będzie minimalne, ale widoczne).
Najczęściej stosowanymi materiałami do montażu parapetów są: zaprawy klejowe szare i białe (do parapetów z marmuru i agglomarmuru).
Pianki niskoprężne można stosować do montażu parapetów granitowych zewnętrznych kiedy powierzchnią oparcia jest styropian lub wełna mineralna.
Polerowany granit jest niezwykle wytrzymałym kamieniem, dużo wytrzymalszym od marmuru. W przeszłości stosowany był m.in. do pokrycia zewnętrznych elewacji budynków, ścian czy podłóg w ruchliwych miejscach.
Granit jest odporny na wysokie i niskie temperatury; w 95-98% jest również odporny na plamy i odbarwienia (pokrywamy go dodatkowo silikonowym impregnatem, co gwarantuje trwałe piękno).
Większość kolorów nigdy nie zmienia się pod wpływem wilgoci; niektóre mogą nieznacznie się zmienić po pewnym czasie, np. jeśli zostawimy na blacie kałużę wody na 30 minut, po jej wytarciu niektóre kolory mogą okazać się ciemniejsze.
Nasz granit jest impregnowany u producenta, choć niektórzy klienci preferują nakładanie impregnatu (dostępnego w sklepach z glazurą i artykułami kamieniarskimi) po instalacji.
Nie. Podczas standardowej eksploatacji, granitu nie można przypalić ani poplamić. Niektóre kolory mogą bardziej wchłaniać wilgoć powodując dłuższe schnięcie, nie pozostawia to jednak stałych
przebarwień. Po wyschnięciu płyn nie powinien zostawić żadnego śladu.